Jamming

V Jammingu jde o hodně. Jde o představivost, toleranci a chuť vytvořit společně převratné výtvarné dílo. Prolomit hranice světů mezi neurodivergentními umělkyněmi a umělci a těmi „postiženými” akademickým vzděláním. Projekt chce dokázat, že několik malířek a malířů se může hravě podělit o jedno plátno a že lidé s nálepkou „mentální hendikep” i ti bez ní nemusí žít v oddělených světech.

Nejstarší aktivita Spolku Barvolam, probíhá od roku 2014. Jedná se o kolektivní, experimentální tvorbu neurodivergentních a školených umělkyň a umělců. Iniciátoři jsou Mirek Kaufman a Otto Kouwen.

Společná plátna byla vystavena mj. v Centru současného umění DOX (2017) a Pragovka Gallery (2019). Katalog výstavy si můžete stáhnout zde.

C.I.A.E. (Creative Inclusion in Adult Education) vybral projekt Jamming v roce 2018 jako „příklad nejlepší praxe” uměleckého vzdělávání dospělých s postižením.

Principy Jammingu můžete vyzkoušet i na našich nabízených workshopech, otevreých vsem. Přesné termíny najdete v aktualitách nebo na Facebooku.