Workshop "Kreativita, umění, inkluze"

Celodenní workshop s teoretickou a praktickou části vedený facilitátory a faciltátorky a podporovanými umělci a umělkyněmi ze Studia Barvolam určený pro studenty a studentky pedagogických a uměleckých škol, pedagogy a pedagožky a pracovníky a pracovnice kreativního a kulturního sektoru.

Během workshopu nabízíme příležitost seznámit se s:

  • umělci a umělkyněmi s mentálním postižením a nebo na autistickém spektru a s jejich inspirativními přístupy k tvorbě;
  • „art facilitation“, metodou podpory uměleckého rozvoje lidí s mentálním postižením a nebo na autistickém spektru, která se dá aplikovat i při práci s dalšími cílovými skupinami;
  • metodami kolektivní tvorby, které spolek Barvolam vyvíjel ve svém projektu Jamming.

Program workshopu

10:00 – 10:30: registrace

10:30 – 12:00: přednáška „Kreativita, umění, inkluze“ s následnou diskuzí

V přednášce krátce probereme pozici lidí s postižením v společnosti, představíme projekty Barvolamu a metodu „art facilitation“, metodu podpory uměleckého rozvoje lidí s mentálním postižením a nebo na autistickém spektru, která vychází z individuálních přání, potřeb a možností podporovaného umělce, dává mu maximální svobodu ve tvůrčím procesu a respektuje jeho odlišnost.

12:00 – 13:00: přestávka

13:00 – 16:00: Jamming

Společné malování s facilitátory a faciltátorkami a podporovanými umělci a umělkyněmi ze Studia Barvolam. Během malířské jam session všichni přispívají k společnému dílu, přitom každý může zasahovat do toho, co už namalovali ostatní. Jde o způsob práce, který vyžaduje toleranci a potlačovaní vlastního ega. Někteří neurodivergentní umělci a umělkyně se nevyjadřují verbálně, i proto se komunikace mezi účastníky odehrává často přímo na plátně.

  • Workshop probíhá ve Studiu Barvolam, Školská 28, Praha 1.
  • Workshop trvá cca 6 hodin / Termíny podle dohody
  • Maximální počet účastníků: 8
  • Workshop je bezplatný.
  • Pro bližší informace nás kontaktujte na otto@barvolam.cz, tel.: 724157731